اپلیکیشن شهروندی در شهر سمنان راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران، مهیار گرانمهر شامگاه پنج شنبه در جلسه شورای شهر سمنان از راه اندازی اپلیکشن شهروندی تا خاتمه سال در این شهر اطلاع داد و ابراز داشت: این اپلیشکن قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند خواهد بود و با استفاده از آن شهروندان قادر به استفاده از خدمات فرهنگی و اجتماعی می شوند.

اپلیکیشن شهروندی در شهر سمنان راه اندازی می گردد

وی اضافه نمود: مردمی که از کارت شهروندی استفاده می نمایند با بهره گیری از این اپلیکشن می توانند از مراکزی که در این سامانه ثبت نام کردند محصولات خود را با تخفیف خریداری نمایند.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان بابیان اینکه شهروندان با مشارکت پذیری بالا در کارت شهروندی خود اعتبار بالاتری را خواهند داشت: با استفاده از این اپلیکشن و تجهیز ایستگاه های اتوبوس به پنل رفت و آمد اتوبوس مردم قادر خواهند بود از زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه آگاه شوند و این اوج ارج نهادن به وقت شهروندان است.

گرانمهر بابیان اینکه این اپلیکشن قابل استفاده در تاکسی ها خواهد بود، توضیح داد: در این روش امکان پرداخت کرایه با استفاده از کارت شهروندی وجود دارد، با این روش مبلغ به صورت الکترونیکی و بدون وقفه به حساب رانندگان تاکسی واریز می گردد از سوی دیگر هم محاسبات اتوبوس رانی و تاکسیرانی به صورت آنلاین پرداخت خواهد شد و رانندگان می توانند همان لحظه کرایه را دریافت نمایند.

وی اضافه نمود: یکی دیگر از موارد استفاده از این اپلیکشن، در بحث بازیافت زباله های شهری است، با این روش که مردم زباله های خود را به صورت تفکیک شده در اپلیکشن اعلام نموده و سپسس پرسنل سازمان پسماند به درب منزل مراجعه و کالا را دریافت می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اپلیکیشن شهروندی در شهر سمنان راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن شهروندی در شهر سمنان راه اندازی می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید