جام جهانی 2018 گردشگران روسیه را 15 درصد بیشتر کرد

روسیه از افزایش شمار گردشگران خارجی در این کشور تا 15 درصد خبر داده و آن را مرهون جام جهانی فوتبال 2018 دانسته است.

جام جهانی 2018 گردشگران روسیه را 15 درصد بیشتر کرد

به گزارش خبرنگاران، تاتیانا منشیکووا ـ جانشین مدیریت بخش تورهای گردشگری دولتی و امنیت گردشگری و رییس بخش منابع اطلاعاتی و امنیت گردشگری آژانس فدرال توریسم در روسیه ـ خاطرنشان کرد: تابستان سال جاری گردشگری در مناطق مختلف روسیه به میزان 15 درصد رشد داشته است.

به گفته او، بهبود کیفیت زیرساخت ها و خدمات، سیاست های مناسب، رشد و توسعه سریع خدمات گردشگری که شروع آن به سال 2015 برمی شود، از جمله مهمترین فاکتورهای افزایش تقاضا برای گردشگری و رشد این صنعت در روسیه است.

منشیکووا به نتایج اولیه گردشگری در فصل تابستان سال 2018 میلادی که حاکی از افزایش چشمگیر شمار گردشگران در قیاس با سال گذشته بود، اشاره نمود و اضافه کرد: در سال 2107 میلادی، بیش از 56 میلیون گردشگر در روسیه به گردش و استراحت پرداختند. این انتظار می رود شاخص رشد در کل سال 2018 افزایش داشته باشد.

رییس بخش منابع اطلاعاتی و امنیت گردشگری آژانس فدرال توریسم در روسیه تاکید نمود: دو رقابت بزرگ جهانی المپیک زمستانی 2014 و جام جهانی فوتبال 2018 که در چارچوب برگزاری آن ها زیرساخت های گردشگری در شهر ها و مناطق مختلف روسیه ایجاد شد از جمله فاکتور های تاثیرگذار دیگری در افزایش نرخ گردشگری در روسیه است.

رایزنی فرهنگی ایران در روسیه که این مطلب را در اختیار خبرنگاران قرار داده است، خاطرنشان کرد: در فدراسیون روسیه برنامه جامع هدفمندی در حوزه توسعه گردشگری و جذب توریست در سال های 2011 تا 2018 اجرا شد که مطابق با آن حدود 45 سازمان و کمپانی بزرگ وابسته با هدف مشترک در مناطق مختلف روسیه (35 منطقه این کشور) در حوزه گردشگری فعال شد.

تاتیانا منشیکووا در این باره گفت: مرکز گردشگری روسیه طرح جدیدِ برنامه جامع هدفمند توسعه گردشگری و جذب توریست را برای سال های 2019 تا 2025 تهیه و سازماندهی نموده و به فدراسیون گردشگری روسیه ارائه نموده است.

به گفته جانشین مدیریت بخش تورهای گردشگری دولتی و امنیت گردشگری روسیه، 15 طرح سرمایه گذاری بزرگ گردشگری در این طرح جامع و هدفمند در نظر گرفته شده است که منطقه آلتایسکی در سیبری که یکی از مناطق پربازدید به حساب می آید، یکی از اهداف این طرح های پیش بینی شده است.

روسیه پس از تسهیل کردن صدور روادید به یکی از مقاصد اصلی سفر ایرانی ها تبدیل شد. آمار دقیقی از جمعیت ایرانی هایی که برای تماشای جام جهانی 2018 به این کشور سفر کردند در دست نیست اما منابع غیررسمی از سفر دست کم 3 هزار ایرانی در بازه برگزاری مسابقات جام جهانی به این کشور خبر داده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جام جهانی 2018 گردشگران روسیه را 15 درصد بیشتر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی 2018 گردشگران روسیه را 15 درصد بیشتر کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید