دریافت5هزار میلیارد تومان مالیات برارزش افزوده در تهران طی سال 96

به گزارش خبرنگاران، نعمت الله ترکی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه تدوین سند توسعه شهر تهران طی سخنانی با انتقاد از توسعه بی برنامه شهر تهران گفت: بی برنامه گی ها سبب شد، که یک مرتبه منطقه 22 تهران ایجاد گردیده است و حالا این منطقه بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد.

دریافت5هزار میلیارد تومان مالیات برارزش افزوده در تهران طی سال 96

وی افزود: بر اساس همین بی برنامه گی ها کنار دهکده المپیک شهرک گلستان ایجاد شد و حالا این شهرک به سمت چیتگر و از آن سو تا کرج پیش رفته و به تبع آن انفجار جمعیت و توسعه شهر تهران را شاهد هستیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان این که فکری برای ایاب و ذهاب و تامین انرژی توسعه بی برنامه تهران نگردیده است، افزود: توسعه بی برنامه سبب وارد آوردن خسارات فراوانی می گردد، همیشه حاصل بی نظمی ها و عدم هماهنگی ها و چالش ها در مدیریت شهرها و استان ها نداشتن سند توسعه بوده و اگر هم برنامه ای وجود داشته به بهانه نداشتن منابع و یا نوع نحوه اجرا بوده است.

ترکی با تاکید بر تدوین سند توسعه استان تهران گفت: این سند شهرستان به شهرستان در استان تهران با چشم انداز سال 1400 برنامه ریزی گردیده و در حال تدوین است، که مهم ترین بخش این برنامه ها موضوع توسعه شهری و شهرسازی است.

وی گفت: در همین استان تهران دو شهر کنار هم داریم که یک شهر مجوز تراکم 5 طبقه می دهد و شهر دیگر رویکرد دیگری دارد در حالی که در همین طرح تفصیلی تمام جانمایی ها دیده گردیده اما با کمیسیون های ماده 100 به راحتی برنامه ها را زیر پا می گذارند، ما اصلا مشکل منابع مالی نداریم و اصلا نباید منتظر تامین مالی از سوی دولت باشیم. بعنوان مثال در استان تهران 2 هزار میلیارد تومان اعتبارات مصوب ملی استانی داریم که اگر تخصیص آن صد درصد باشد با نیازها سنخیتی ندارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان این که در استان تهران سال 96 نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان از محل ارزش افزوده پول نقد از مردم اخذ شد، گفت: از این میزان 2 هزار و 500 میلیارد تومان به شهرداری تهران و 2 هزار و 500 میلیارد به شهرداری های شهرستان های تهران پرداخت گردیده است، نباید این میزان اعتبار بدون برنامه هزینه گردد.

وی افزود: 60 درصد گردش مالی کشور در استان تهران است، اما وقتی برنامه نباشد تعیین نمی گردد، چگونه هزینه گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دریافت5هزار میلیارد تومان مالیات برارزش افزوده در تهران طی سال 96" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت5هزار میلیارد تومان مالیات برارزش افزوده در تهران طی سال 96"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید