رشد 22 درصدی پروژه هوشمندسازی شهرهای دنیا

تازه ترین آمارها نشان می دهد که پروژه های مربوط به توسعه شهرهای هوشمند در دنیا تا سال 2022 میلادی، شاهد یک رشد و افزایش 22 درصدی خواهد بود.

رشد 22 درصدی پروژه هوشمندسازی شهرهای دنیا

به گزارش خبرنگاران، به نقل از وب سایت businesswire، اینترنت اشیاء و شهرهای هوشمند دو واژه بهم وابسته ای است که این روزها زیاد به گوش می خورد چرا که امروزه شرکت های فعال در زمینه علم و تکنولوژی با همکاری اپراتورهای مخابراتی می خواهند، رویای شهر هوشمندی را که تمامی اشیاء و وسایل آن به اینترنت مجهزند و کارها با سرعت بسیاری قابل انجام خواهد بود، محقق نمایند.

غول های تکنولوژی و اپراتورهای بزرگ همچون نوکیا، هواوی، ورایزن و سیسکو مدیریت و راهبری شهرهای هوشمند را هدف اصلی خود قرار داده و رقابت تنگاتنگی را با یکدیگر شروع نموده اند، به گونه ای که موسسه IDC برآورد نموده است این پیشگامان تا سال 2021 میلادی حدود 135 میلیارد دلار در زمینه ساخت شهرهای هوشمند در دنیا هزینه خواهند کرد.

حالا به تازگی برآورد گردیده است که تا سال 2022 میلادی یعنی چهار سال آینده، پروژه های مربوط به توسعه زیرساخت های لازم برای شهرهای هوشمند 22 درصد رشد و افزایش پیدا خواهد نمود و این بدان معناست که تعداد زیادی از شهرهای دنیا درصدد برقراری و گسترش فناوری های مربوط به شهرهای هوشمند و اینترنت اشیا درخواهند آمد و شهرداران و شهروندان بسیاری نیز از تبدیل شدن شهرهایشان به یک شهر هوشمند استقبال بی نظیری خواهند کرد.

به عنوان مثال، هند اعلام نموده است که در بیش از 100 شهر این کشور به دنبال انجام پروژه برقراری فناوری و توسعه شهرهای هوشمند به طور آزمایشی خواهد بود.

همانطور که آمارها نشان می دهد سرعت انجام این پروژه ها و پیشرفت شهرهای هوشمند بسیار بالاتر از آنچه که قبلا پیش بینی می شد، گزارش و برآورد گردیده است و به وضوح نشان دهنده استقبال بی نظیر و چشمگیر مردم و دولت ها از خدمات شهرهای هوشمند است.

پیش تر بسیاری از تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، سال 2018 میلادی را نقطه عطف و شروعی برای شهرهای هوشمند نام گذاری نموده بودند چراکه به نظر می رسد توسعه پایدار دولت کشورهای مختلف دنیا مسلتزم توسعه و پیشرفت شهرها و زیرساخت های شهری آن کشور است که این امر به وضوح نشان می دهد در دنیای که کشورهای بزرگ و توسعه یافته آن درصدد گسترش زیربناهای لازم برای شهرهای هوشمند و ارائه خدمات آن هستند، هر کشوری که بخواهد از قافله تکنولوژی سایر کشورها جای نماند، مجبور خواهد بود همگام با آن ها در راستای هوشمندسازی شهرها حرکت کند.

موسسه Smart Cities Index به تازگی در جدیدترین گزارش خود به آنالیز فهرست شهرهای هوشمند در دنیا و شاخص هایی که برای انتخاب این شهرها در نظر گرفته گردیده، پرداخته است که از این شاخص ها می توان به ساختمان هوشمند، جمع آوری هوشمند زباله، حفظ محیط زیست، دیجیتالی شدن تمامی امور دولت و کارهای اداری، دسترسی کامل، راحت و همگانی به اینترنت 4GLTE ،، فراوانی دسترسی به هات اسپات اینترنت وای فای، استفاده همه گیر از گوشی های هوشمند و دستگاه های الکترونیکی، چگونگی توسعه فرآیند هوشمند شدن شهرها، سرویس به اشتراک گذاری خودرو و تاکسی آنلاین، هوشمند کردن سیستم ترافیک، پارکینگ هوشمند، انرژی پاک، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برقی و الکتریکی، سرعت بالای اینترنت و حمل و نقل عمومی هوشمند اشاره نمود.

طبق تازه ترین آمار، شهرهای سنگاپور، لندن، نیویورک، سانفرانسیسکو و شیکاگو از جمله هوشمندترین شهرهای دنیا شناخته گردیده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رشد 22 درصدی پروژه هوشمندسازی شهرهای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 22 درصدی پروژه هوشمندسازی شهرهای دنیا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید