سال گذشته 50 میلیارد تومان یارانه مطبوعات پرداخت شد

به گزارش خبرنگاران، سید عباس صالحی امیری عصر سه شنبه در نشست خبری در ایلام با اشاره به صدور مجوز فعالیت برای هفت هزار نشریه و 2 هزار و 300 خبرگزاری و پایگاه خبری گفت: از این تعداد سه هزار و 800 نشریه و یک هزار و 300 خبرگزاری و پایگاه خبری فعال است.

سال گذشته 50 میلیارد تومان یارانه مطبوعات پرداخت شد

وی اضافه کرد: سال گذشته 50 میلیارد تومان به عنوان یارانه به حساب این رسانه ها واریز شد که بی شک این رقم برابر با هزینه های آنها نخواهد بود.

وزیر ارشاد سهم مطبوعات استان ایلام را از این مقدار 300 میلیون تومان بیان کرد که با توجه به محدودیت منابع دولت نمی تواند تمامی نیازهای جامعه مطبوعاتی را پوشش دهد.

صالحی یکی از مسائل حوزه رسانه در کشور را در زمینه صدور مجوز نشریات بیان کرد و گفت: پیش از این در زمینه موافقت با تقاضاهایی که برای صدور مجوز نشریات به این وزارتخانه اعلام می شد، دقت لازم انجام نگردیده و با این نگاه مجوزها از نظر کمی در کشور رشد و توسعه یافته اند.

وی ادامه داد: در رویکرد جدید ساماندهی این وضعیت در دستور کار قرار گرفته و محدودیت های برای نشریات تازه تاسیس اعمال می گردد که نمونه آن عدم برخورداری از یارانه های این وزارتخانه به مدت سه سال است.

وزیر ارشاد همچنین در خصوص صدور مجوز انتشار نشریات دستگاه های دولتی یادآور شد: طی سه سال اخیر مجوز انتشار نشریه برای دستگاه های دولتی صادر نگردیده و ارگان هایی که از بودجه عمومی استفاده می نمایند، حق چاپ نشریه ندارند.

وی یکی از برنامه ها دولت برای حمایت مادی از خبرنگاران را پرداخت تسهیلات برشمرد و یاداور شد: موافقت نامه ای از طریق معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه با بانکها منعقد گردیده ولی بانک ها در این زمینه چندان همراهی نمی نمایند.

صالحی به وضعیت توزیع آگهی های دستگاه های دولتی از طریق ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بین مطبوعات اشاره نمود و گفت: این قانون به کلیه وزارتخانه های کشور ابلاغ گردیده و دستگاه ها موظف هستند آگهی های خود را از این طریق در اختیار مطبوعات قرار دهند تا این مسیر قابل کنترل حفظ گردد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گام دیگر در این زمینه را ابلاغ به استانداران سراسر کشور بیان کرد تا با تبعیت از این قانون از مطبوعات حمایت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سال گذشته 50 میلیارد تومان یارانه مطبوعات پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال گذشته 50 میلیارد تومان یارانه مطبوعات پرداخت شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید