شهرداری کرمان برای تامین درآمد با مشکلاتی روبرو است

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد کامیاب عضو شورای شهر کرمان پیش از ظهر یکشنبه در دیدار استاندار با اعضای شورای اسلامی شهر کرمان بیان داشت: شهرداری 70 درصد از جمعیت شهری را در خود جای داده یعنی اگر عملکرد شهرداری خوب باشد رضایت 70 درصد از مردم را جلب نموده است.

شهرداری کرمان برای تامین درآمد با مشکلاتی روبرو است

وی اضافه نمود: اعتبارات شهرداری به شدت پایین آمده است 10 درصد از سرمایه شهرها را می توانیم به شهرداری ها اختصاص دهیم که از این آمار 50 درصد اختصاص پیدا کند به مرکز استان و مابقی را صرف شهرداری های شهرستانها کنیم.

عضو شورای شهر کرمان ادامه داد: علی رغم همه تمهیداتی که اجرا شده شهرداری برای تامین درآمد با مشکلاتی روبرو است.

زهرا ایرانمنش نیز یکی دیگر از اعضای شورای شهر کرمان در این جلسه گفت: در ارتباط با بحث مدیریت بحران و مخاطراتی که شهر و استان کرمان را به خصوص در زمینه زلزله تهدید می نماید به نظر می رسد استانداردها و مدیریت هایی که در این موضوع دخیل هستند خیلی با امکانات موجود فاصله ددارد.

وی اضافه نمود: پیشنهاد می کنم با توجه به بافت فرسوده کرمان که مساحت قابل ملاحظه ای را به خود اختصاص داده بحث بیمه همگانی زلزله در دستور کار شهردار قرار گیرد و تدبیری گردد که اگر در مرکز دچار مشکل شدیم یک حداقلی از شرکت های بیمه استفاده کنیم.

ایرانمنش به بحث آب های زیرزمینی و پروژه فاضلاب اشاره نمود و اضافه نمود: متاسفانه بعد از چند سال هنوز در این ارتباط اتفاق خاصی نیفتاده که تقاضا دارم این موضوع در اولویت قرار گیرد.

ماه بانو معصوم زاده زاده هم عضو دیگر شورای شهر در این جلسه به مسئله حاشیه نشینی و بهداشت حاشیه نشینان اشاره نمود و یادآور شد: در این خصوص این افراد هم انسان هستند که یا باید امکانات برگشت آن ها به روستاها فراهم گردد و یا به بهداشت آنان رسیدگی گردد.

وی گفت: مسئله اشتغال جوانان نیز موضوعی است که باید به آن اهمیت داد برای ایجاد اشتغال باید با شهرها یا کشورهای مجاور همکار داشته باشیم که به یاری شما نیازمندیم همچنین اتوماسیون های بین بخشی و بین ارگانی را هم پیگیری کنید تا از موازی کاری جلوگیری گردد.

وی توضیح داد: مسئله گردشگری و درآمد پایدار هم می تواند به رشد و توسعه استان کرمان یاری کند زیرا گردشگری به عنوان محور و پایه می تواند درآمد زا باشد همچنین به حمام چهار خزینه که به عنوان یک قابلیت در کرمان وجود دارد توجه گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شهرداری کرمان برای تامین درآمد با مشکلاتی روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری کرمان برای تامین درآمد با مشکلاتی روبرو است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید