نشست نمایندگان مجلس با رئیس سازمان میراث فرهنگی در محل تخت جمشید برگزار گردید

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه سفر خود به استان فارس، امروز پنجشنبه 22 آذر 97، برای رونمایی از مرحله دوم سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه ها به شهرستان مرودشت سفر و در نشست با نمایندگان مجلس در تخت جمشید شرکت کرد.

نشست نمایندگان مجلس با رئیس سازمان میراث فرهنگی در محل تخت جمشید برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، در این نشست که با حضور سرپرست استانداری فارس و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مسئولان محلی خواست اعتبار 20 میلیارد ریالی پروژه سامان دهی ورودی تخت جمشید را با حمایت استانداری فارس تأمین نمایند.

معاون رئیس جمهوری ضمن تاکید بر اهمیت مجموعه تخت جمشید به عنوان ارزشمند ترین سایت تاریخی ایران، اظهار کرد: برای اجرای طرح نورپردازی این مجموعه جهانی قراردادی با اتریشی ها منعقد شده بود که برای عملیاتی شدن آن در بیست روز آینده جلسه ای با طرف اتریشی برگزار خواهد شد و در صورت توافق مشترک طرح به اجرا در می آید، در غیر این صورت فراخوان عمومی برگزار می گردد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در انتها این جلسه، از توافقات اولیه با مدیر عامل بانک پاسارگاد مبنی بر واگذاری پروژه موزه پاسارگاد به این بانک، برای اتمام سریعتر طرح اطلاع داد.

در این نشست، طرح نوسازی جایگاه های سکوی برنامه نور صدا و نصب سقف چادری محافظ برای این بخش تا قبل از فرارسیدن نوروز 98 نیز به تصویب رسید.

سفر دو روزه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استان فارس، عصر امروز به انتها رسید.

معاون رئیس جمهوری در سفر دو روزه خود به استان فارس ضمن افتتاح نمایشگاه گردشگری پارس، با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس و نمایندگان استان فارس در مجلس دیدار کرد و مرحله دوم سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه ها نیز امروز با حضور مونسان رونمایی شد.

منبع: میراث آریا

به "نشست نمایندگان مجلس با رئیس سازمان میراث فرهنگی در محل تخت جمشید برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست نمایندگان مجلس با رئیس سازمان میراث فرهنگی در محل تخت جمشید برگزار گردید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید