نیمی از اقتصاد دنیا تا سال2060 در اختیار 3 کشور آسیایی

هند، چین و اندونزی تا سرانجام سال2060 میلادی با در اختیار داشتن نیمی از فراوری ناخالص داخلی دنیا، بزرگ ترین بلوک اقتصادی خواهند بود.

نیمی از اقتصاد دنیا تا سال2060 در اختیار 3 کشور آسیایی

به گزارش خبرنگاران، سازمان توسعه همکاری های اقتصادی اظهار داشت: تا سرانجام سال 2040، اقتصاد چین 77 درصد بزرگ تر از اقتصاد آمریکا که در حاضر بزرگ ترین اقتصاد دنیا است خواهد بود. در شرایطی که لنگرگاه اقتصاد دنیای از آمریکا و اروپا در حال چرخیدن به سمت آسیا است، هند نیز تا سرانجام سال 2037 موفق خواهدشد اقتصادی به بزرگی اقتصاد آمریکا داشته باشد.

در صورت تداوم روند فعلی تا سرانجام سال 2060، هند و چین اقتصادی بزرگ تر کل کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی خواهند داشت.

این سازمان در برآورد خود، اقتصاد 35 کشور عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی و 8 کشور دیگر عضو گروه 20 را مدنظر قرار داده است. هم چنین به گفته این سازمان، تغییرات جمعیتی احتمالا دولت ها را مجبور خواهد نمود تا برای تامین هزینه های بازنشستگی و درمانی و جلوگیری از رشد بیشتر بدهی های دولتی، نرخ مالیات ها را به طور متوسط 6.5 درصد افزایش دهند.

پیشتر صندوق بین المللی پول نیز حتی در صورت کندتر شدن نرخ رشد اقتصاد اظهار داشت، چین تا سال 2030 به بزرگ ترین اقصاد دنیا تبدیل خواهد شد. چین موفق گردیده است تا خود را به جمع کشورهای به درآمد بالاتر از حد متوسط دنیا برساند و اندازه اقتصاد خود را به اندازه بزرگ ترین اقتصاد دنیا یعنی آمریکا نزدیک و نزدیک تر کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نیمی از اقتصاد دنیا تا سال2060 در اختیار 3 کشور آسیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از اقتصاد دنیا تا سال2060 در اختیار 3 کشور آسیایی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید