چرا پرسپولیس محمد نادری را انتخاب کرد؟

پرسپولیس با محمد نادری قرارداد امضا کرد تا خاطر برانکو از بابت حضور دفاعی درجه یک، جمع گردد. نادری شبیه ترین بازیکن به محمد انصاری است. بازیکنی که توانایی بازی در دو منطقه از دفاع را دارد. او زمانی که با نساجی در لیگ یک بود، به عنوان دفاع چپ این تیم نمایش خوبی داشت. نمایش او به قدری متفاوت بود که فصل بعد از آن، مدافع فیکس تراکتورسازی در لیگ برتر شد. البته با این تفاوت که دست یحیی گل محمدی برای انتخاب مدافع میانی خالی بود و نادری را از سمت چپ به قلب دفاع انتقال داد. فصل گذشته نادری 4 بازی برای تراکتور در پست دفاع چپ بازی کرد و 21 حضور دیگرش به عنوان مدافع میانی بود.

چرا پرسپولیس محمد نادری را انتخاب کرد؟

نادری که ذاتا بازیکنی پا به توپ و نسبتا تکنیکی بود، برای حضور در قلب دفاع، وسوسه دریبل زدن را در خودش کشت. این بازیکن فصل گذشته، میانگین 0.4 دریبل در هر بازی را ثبت کرد که بیشتر دریبل هایش هم در 4 مسابقه ای بود که به عنوان دفاع کناری بازی کرد. این بازیکن 22 ساله که در فهرست بازیکنان زیر 23سال پرسپولیس قرار می گیرد و سهمیه ای از لیست بزرگسالان این تیم را پر نمی کند، در بازی هم عنصر جوانی اش را به خوبی نشان می دهد. محمد نادری از فعال ترین بازیکنان حاضر در مسابقات است و در هر بازی تراکتور به طور میانگین 7 عملکرد دفاعی ثبت می کرد. معدلِ موفقیت در 1.3نبردهوایی، 1.4توپ گیری و نیم شوت در هر مسابقه از دیگر آمارهایی است که نادری در تراکتورسازی ثبت کرد. نادری نسبتا خشن هم هست و فصل گذشته 4بار با کارت زرد و یک مرتبه هم با کارت قرمز داور جریمه شد. جالب است که همه این کارت ها در بازه 7 هفته ای توسط او دریافت شد.

محمد نادری یک پتانسیل مهم برای برانکو را هم در فوتبالش دارد. نادری فصلی که در تراکتوسازی بود، 80 درصد از پاس هایش به مقصد رسید و دقت بالای پاس، از مهم ترین دلایلی است که پروفسورِ پرسپولیس روی او دست گذاشت.

11

منبع: ایران ورزشی

به "چرا پرسپولیس محمد نادری را انتخاب کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا پرسپولیس محمد نادری را انتخاب کرد؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید