17 طرح پژوهشی در لرستان انجام می گردد، دریافت مجوز پژوهشکده عسل

به گزارش خبرنگاران، خسرو عزیزی ظهر امروز چهارشنبه در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر لرستان با اشاره به اینکه برنامه های هفته پژوهش با افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی محققین در دانشگاه لرستان شروع شد، گفت: این نمایشگاه به همت دانشگاه علمی کاربردی لرستان و پارک علم و فناوری لرستان برپا شد.

17 طرح پژوهشی در لرستان انجام می گردد، دریافت مجوز پژوهشکده عسل

وی با بیان اینکه همچنین زنگ پژوهش در دبیرستان امام(ره) به صدا درآمد، توضیح داد: کارگاه های پژوهشی خوبی به همت سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان در حاشیه برپایی نمایشگاه هفته پژوهش برگزار گردید.

رئیس دانشگاه لرستان با تاکید بر اینکه اگر پژوهش ها در راستای ارزش آفرینی و در خدمت فراوری ملی باشند، بسیاری از مسائل حل می گردد، اضافه کرد: این نقدی است بر ما که چرا بسیاری از پژوهش ها رد کتابخانه ها می مانند و عملیاتی نمی شوند.

عزیزی با اشاره به اینکه پژوهشگران ما باید حرفی برای گفتن داشته باشند تا بخش خصوصی و دستگاه ها از ایده ها و پژوهش های آنان استفاده نمایند، ادامه داد: سهم یک درصد بودجه پژوهشی سال جاری در استان تجمیع شد؛ بودجه ای که در بهترین حالت به 50 میلیون تومان هم نمی رسید سال جاری با تجمیع به 750 میلیون تومان افزایش یافت.

وی یادآور شد: از 300 طرح پژوهشی، 17 پژوهش نهایی شد و به تصویب شورای توسعه و برنامه ریزی لرستان رسید که امیدواریم گام مهمی برای توسعه استان و منطقه باشند.

رئیس دانشگاه لرستان از اختصاص امتیاز ویژه مالی و پژوهشی برای سرانجام نامه های تقاضا محور اطلاع داد و گفت: مراحل اولیه راه اندازی مرکز تحقیقاتی بلوط لرستان اجرا شده است، همچنین مجوز ایجاد پژوهشکده عسل و فرآورده های آن نیز دریافت شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "17 طرح پژوهشی در لرستان انجام می گردد، دریافت مجوز پژوهشکده عسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 طرح پژوهشی در لرستان انجام می گردد، دریافت مجوز پژوهشکده عسل"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید